Czy kieliszki do wina białego i czerwonego się czymś różnią?

kieliszki do wina

Wino białe i czerwone może udoskonalić nie jedną uroczystość. Urodziny, rocznica, Nowy Rok, nawet impreza po przeprowadzce to wszystko idealnego okazje to tego, by świętować, a najlepiej w idealnym towarzystwie i z dodatkiem wina. Takie święta by mogły się odbyć, potrzebują jeszcze czegoś, by były w pełni wartościowe, mianowicie kieliszków do wina, na które najczęściej nie zwraca się uwagi. Byłoby wielkim nietaktem podawać gościom taki trunek ze szklanek. Jednak w związku z tym tematem pojawia się jeszcze jedno ważne pytanie. Czy kieliszki do wina białego i czerwonego się czymś różnią?

Kieliszki do wina

Kieliszki do wina link widocznie odróżniają się od kieliszków do innych napoi alkoholowych. Na przykład kieliszek do szampana wygląda inaczej niż te do wina. Jednak nie każdy wie, że kieliszki do wina czerwonego znacznie różnią się od kieliszków do wina białego. Pierwszy rodzaj kieliszków jest znacznie większy. Nie wynika to jednak z chęci picia takiego napoju w większej ilości, ale raczej z powodu tego, że cechy wina czerwonego tego wymagają. Wino czerwone ma bardzo bogaty bukiet smaków, a do tego także aromatów. Z tego faktu wynika potrzeba, aby kieliszki do wina czerwonego były większe i miały ścianki zwężające się ku górze. Taki kształt daje możliwość uzyskania odpowiedniego aromatu.

Ilość wina w kieliszku

Ilość wina w szklance nie może być dowolna. Skoro już wiadomo, jak wygląda kieliszek do czerwonego wina, warto poznać również kształt kieliszka do białego wina. Kieliszki do wina białego są nieco mniejsze niż do czerwonego. Wynika to z faktu, że takie wino ma nieco mniej złożony bukiet smaków i aromatów, zatem powierzchnia, na której wino łączy się z powietrzem, nie musi być taka duża. Kieliszki do wina białego są napełniane w ilości do połowy, natomiast wino czerwone nalewa się do tylko do jednej trzeciej objętości kieliszka.