Deski do serwowania jedzenia – jakie wybrać?

deska-do-serwowania

Deski do podawania jedzenia w ostatnim czasie stały się bardzo popularne zarówno wśród klientów indywidualnych, jak i właścicieli restauracji, kawiarni czy barów. Mnóstwo osób dbając o wygląd serwowanych posiłków stara się znaleźć bardzo dobre jakościowo deski, które są efektowne i bardzo higieniczne. Jakie modele obecnie są na topie? Co można znaleźć w sklepach z wyposażeniem wnętrz? Podpowiedź poniżej.

Drewniane deski do serwowania jedzenia

Te modele są najczęściej kupowane przez klientów. Ich jakość i solidność wykonania jest naprawdę na bardzo wysokim poziomie. Ponadto, można je znaleźć w wielu wersjach. Klienci bardzo chętnie decydują się na drewniane deski do podawania jedzenia w kształcie kwadratu, prostokąta lub koła. Niezwykle wygodne są modele obrotowe. Idealnie sprawdzają się bowiem na stołach przy dużej liczbie gości.

Plastikowa deska do serwowania

Deska do serwowania przekąsek wykonana z plastiku jest bardzo ekonomiczna i trwała. Bez problemu można ją myć w zmywarce i używać praktycznie do wszystkiego. Producenci, wychodząc klientom naprzeciw postarali się, by tego rodzaju deski zaskakiwały ciekawym designem i niestandardowymi kształtami. Model w kształcie serca może idealnie być wykorzystany na wspólnej kolacji we dwoje.

Szklane deski do serwowania owoców i słodyczy

Szklane modele coraz częściej można spotkać w wielu sklepach. Klienci przede wszystkim się na nie decydują, gdy chcą podać swoim gościom w efektowny sposób owoce lub słodkości. Ich cena bywa znacznie wyższa od poprzednich wersji, jednak warto mieć w swoim domu przynajmniej kilka takich desek szklanych, które ozdobią stół w święta lub inne specjalne okazje. Decydując się na szklany model dobrze jest kupić go u znanego, sprawdzonego producenta takiego asortymentu. Wówczas klienci będą pewni, że taki asortyment będzie solidny i trwały.