Jak wybrać termos?

Termos jest nieodłącznym elementem każdego podróżniczego plecaka. Dzięki niemu zawsze istnieje możliwość napicia się czegoś ciepłego i pokrzepiającego, lecz również zawsze zimnego i orzeźwiającego. I choć wiemy, jak bardzo się on przydaje w podróży, to jednak mało kto z nas wie, czym konkretnie powinno się kierować podczas jego wyboru.

Materiał wykonania

Zdecydowanie jawniejszym czynnikiem, który określa to, jaki termos powinno się wybrać, jest materiał, z którego został on wykonany. Na rynku znaleźć można przede wszystkim wersje plastikowe oraz wykonane ze stali nierdzewnej. W przypadku wersji plastikowej kupuje się termos raczej kiepskiej jakości, ponieważ plastik okazuje się bardzo podatny na uszkodzenia. A warto pamiętać, że nie będzie to model wcale lekki, ponieważ plastikowa jest tylko obudowa, a wkład pozostaje niezmiennie ciężki. Z tego powodu lepiej wybrać wersje ze stali nierdzewne, ponieważ nie tylko jest o wiele mocniejsza, lecz również po prostu estetyczniejsza.

Jak pojemny termos wybrać?

Kolejną sprawą, o której trzeba pamiętać, gdy wybiera się termos, to dobranie jego odpowiedniej pojemności. Jak wiadomo, jest to naczynie dość ciężkie, nawet i bez wlanego do niego płynu. Nie warto więc dokładać sobie dodatkowej wagi i wybierać modelu dużego, którego się nie wykorzysta. Ważne jest to, aby dobrać jego pojemność, a co za tym idzie rozmiar i wagę, do tego, co się faktycznie potrzebuje. Na ogół zupełnie wystarczający będzie model 1 litrowy.

Dodatkowe funkcje

Kupując w tym sklepie termos, warto zainteresować się takimi sprawami, jak to, czy będzie on np. wyposażony w dodatkowe kubki, co z pewnością usprawni korzystanie z niego większej grupie osób. Dodatkowo dobrze by było, jeśli będzie on wyposażony w antypoślizgową powłokę, co zapobiegnie ryzyku wyślizgnięcia się go z dłoni i oczywiście uszkodzenia w wyniku upadku.