Ozdoby na tort – by było pięknie

Urodziny, śluby, jubileusze, wszystkie te uroczystości wymagają odświętnej oprawy. Ale nie tylko to je łączy. Na żadnej z nich nie może zabraknąć tortu. Takiego, który nie tylko smakuje, ale też zapiera dech w piersiach. To właśnie na te szczególne okazje cukiernicy prześcigają się wykonaniu najbardziej oryginalnych dekoracji. Pomóc im w tym mogą odpowiednie ozdoby na torty.


Nie wszystko musi być własnoręczne

Wiele ozdób na torty wykonuje się własnoręcznie. Wprawna ręka cukiernika, a nawet doświadczonej gospodyni, z kremu lub masy cukrowej potrafi stworzyć niezwykłe cuda. Za pomocą rękawa cukierniczego tort można ozdobić przepięknymi kwiatami i wzorami z kremu. Wierzch tortu można też udekorować wcześniej przygotowanymi ozdobami z marcepanu, czekolady czy karmelu. Takie ozdoby na tort można zrobić własnoręcznie, a w razie potrzeby również kupić. A w kwestii ozdób na tort wybór jest naprawdę duży.

Niewielkie akcenty i kompleksowe dekoracje

Szukając ozdób na torty można wybierać w naprawdę szerokiej gamie produktów. Od najbardziej podstawowych pisaków do dekoracji, czy perełek, przez najróżniejsze kwiaty i inne okazjonalne dekoracje z masy cukrowej, po kompozycje z żywych kwiatów i innych roślin. Ozdoby na tort mogą być subtelne, niemal niezauważalne, lub wręcz przeciwnie spore i w krzykliwych kolorach.

Tort można udekorować nie tylko owocami i różami z kremu. Równie dobrze można wybrać gotowe toppery, jadalne z masy cukrowej, lub wykonane chociażby z drewna. Dekoracje z owoców można uzupełnić (lub zastąpić) kompozycją z kwiatów jadalnych czy liści.