Butelki na olej są najczęściej wykonane z plastiku

Butelka do oleju i octu Classic

Butelki wykonane z plastiku, często mają w sklepie różne wzory i prążki, nieraz można zauważyć wyraźne zagłębienia. W małych sklepikach na osiedlu na półkach stoją różne oleje, przeważnie o barwie żółtej. Butelki, w które wlany jest olej, są przeźroczyste i jasne. Pojemność oleju słonecznikowego to przeważnie 1 litr lub 5 litrów.

Na jakie butelki do oleju się zdecydować ?

W sklepach są przeważnie butelki z plastiku, ale w sklepach internetowych można zakupić także butelki na olej ze szkła. Butelki wykonane ze szkła mają różne wielkości i formaty. Są najczęściej okrągłe lub prostokątne, albo kwadratowe. Można też spotkać w sklepach ciekawe butelki z kroplomierzem lub ze specjalnym dozownikiem. Szklane butelki są w różnych kolorach, ale najlepiej wybrać białą i prześwitującą butelkę, wtedy widać dokładnie w środku olej, i można dokładnie ocenić w sklepie jego wygląd i kolor.

Szklana butelka na olej jest ekologiczna i praktyczna

Szklana butelka do oleju jest bardzo ekologiczna i po zużyciu oleju można ją swobodnie przeznaczyć do recyclingu i ponownego zużycia. Wiele osób decyduje się na zakupić w sklepie oleje zimno tłoczone na zimno w butelkach szklanych, są to oleje niezwykle cenne pod względem wartości odżywczych i cennych dla naszego zdrowia pierwiastków. Butelki plastikowe są lekkie i mało ważą w porównaniu z butelkami szklanymi. Butelki wykonane z plastiku – szybko ulegają zniszczeniu i łatwo je można zgnieść, a szklane są trwałe i można przechowywać w nich olej wiele lat. Niestety plastik uznawany jest przez klientów na całym świecie jako surowiec niezdrowy, który niechętnie jest wybierany przez konsumentów.