Na co należy zwracać uwagę wybierając preparaty z ashwagandhą?

Ashwagandha to roślina pochodząca z Indii, która z powodzeniem jest stosowana w leczeniu wielu dolegliwości, w tym związanych między innymi z układem nerwowym. Ashwagandha może być ona również suplementowana podczas menopauzy oraz w przypadku obniżenia libido i płodności u mężczyzn.

Czym należy się kierować wybierając preparaty z ashwagandhą?

Podczas wyboru i zakupu suplementów diety z ashwagandhą należy zwrócić uwagę na ich standaryzację. Tego typu produkty cechują się bowiem zwykle wysoką jakością oraz określoną ilością substancji aktywnych. Produkty, w których ilość witanolidów nie przekracza 2,5% nie są zalecane. W tym bowiem przypadku działanie lecznicze rośliny może być znikome. Suplementy z ashwagandhą powinny być zawsze kupowane w sprawdzonych miejscach, które gwarantują ich wysoką jakość oraz pewne pochodzenie. W tym wypadku cena nie powinna najważniejszym czynnikiem branym pod uwagę podczas wyboru produktu.

Jaką postać preparatu z ashwagandhą warto wybierać?

W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są zróżnicowane produkty z ashwagandhą na plenteon.pl. Mogą to być zatem tabletki i kapsułki, które zawierają ekstrakt rośliny. Suplementy diety mogą mieć również postać proszku służącego do przygotowania napoju. W tym przypadku jest to dość kłopotliwe, ponieważ wymaga gotowania i sporządzenia odwaru.

Jak długo powinny być przyjmowane preparaty z ashwagandhą?

Przed rozpoczęciem suplementacji należy zasięgnąć opinii lekarskiej, a stosownie preparatu musi być zgodne z zaleceniami producenta. Zwykle suplementacja trwa około dwóch miesięcy, po których zalecane jest wykonanie przerwy. Jest to jednak czas wystarczający do zauważenia pierwszych pozytywnych efektów działania rośliny. Z uwagi na działanie drażniące śluzówkę żołądka produkty z ashwagandhą powinny być przyjmowane po posiłku. Zwykle dawkowanie obejmuje przyjmowanie produktów dwa razy na dobę w ilości dwóch łyżeczek odwaru z korzenia czy liści rośliny lub kapsułek w liczbie odpowiadającej 300-500 mg gotowego standaryzowanego ekstraktu.