Drewniana deska – efektowny sposób na podanie pizzy

tradycyjna pizza

Drewniana deska na pizzę to gadżet, w który powinien zaopatrzyć się każdy miłośnik włoskich przysmaków – dobrej jakości deska sprawdzi się nie tylko przy krojeniu dania, ale pomoże również w jego efektownym wyeksponowaniu.

Deski do pizzy w klasycznym stylu

Drewniana deska na pizzę w klasycznym, włoskim stylu będzie doskonałym dopełnieniem aranżacyjnym restauracji – podanie pizzy na solidnie wykonanej, stylowej desce nada miejscu niepowtarzalnego, magicznego klimatu.

Dodatkowo deski do pizzy okażą się niezwykle wygodne, doskonale zastępując tym samym tradycyjne talerze. Podanie pizzy na poręcznej desce umożliwi nie tylko swobodny dostęp do dania, ale zapewni także ciekawy efekt wizualny. Warto zaznaczyć, że deski o prostym, klasycznym designie sprawdzą się doskonale zarówno w tradycyjnych restauracjach, jak i w nieco bardziej nowoczesnych pizzeriach.

Deska do pizzy – jaką wybrać?

Dobrej jakości deska powinna być wykonana z solidnego drewna, które będzie odporne na działanie szkodliwych czynników takich jak wilgoć czy uszkodzenia mechaniczne – jednym z lepszych rozwiązań może okazać się między innymi zakup deski bukowej, charakteryzującej się wysoką wytrzymałością.

Deski do pizzy powinny cechować się także gładką powierzchnią – dobrze wypolerowana deska będzie nie tylko niezwykle estetyczna, ale także bezpieczna. Kupując drewnianą deskę do pizzy warto zwrócić uwagę również na jej rozmiar, pamiętając o tym, że format i wymiary deski powinny odpowiadać potrzebom i oczekiwaniom kupującego.

Poza tym kupując deskę na pizzę warto zwrócić uwagę także na dodatkowe udogodnienia – niektóre deski wyposażone są między innymi w specjalne wyżłobienia, które pomagają w sprawnym podzieleniu pizzy na równe kawałki. Na rynku dostępne są także modele z poręcznymi uchwytami, które pomogą zarówno w przenoszeniu deski, jak i jej bezproblemowym przechowywaniu.