Nóż cukierniczy – jakie są jego zalety?

nóż cukierniczy jednostronny

Jeżeli mówimy „nóż”, to przed oczyma mamy ostry przedmiot służący do krojenia, siekania czy szatkowania. Trudno jest bez niego o przygotowanie jakiejkolwiek potrawy. Nie zmienia to jednak faktu, że nóż nie jest tym samym, co nóż cukierniczy. Chcemy wam powiedzieć o nim trochę więcej, więc zachęcamy do tego, aby przeczytać nasz artykuł.

Nóż cukierniczy poradzi sobie z krojeniem

Dużym plusem narzędzia kuchennego, jakim jest nóż cukierniczy, jest to, że służy on przede wszystkim do krojenia, choć już mówi o tym sama nazwa. Należy jednak podkreślić, że to inny przedmiot. Nie jest on tak ostry, natomiast poradzi sobie z krojeniem pizzy czy też innych ciast. Trudno czasem o to, żeby mniejszym nożem dokładnie przekroić pizzę czy ciasto, a może i nawet obawiamy się o to, że ktoś sobie coś nim zrobi. To rzecz specjalnie zaprojektowana pod takie potrzeby. Co ciekawe, nóż do ciasta czy też nóż cukierniczy, doskonale poradzi sobie z szatkowaniem.

polmarkus nóż cukierniczy

Nóż cukierniczy jest lekki i poręczny

Ogromną zaletą noża cukierniczego jest to, że jego waga nie jest duża. Tym samym o wiele prościej jest o to, żeby obsługiwały go już małe dzieci. Nie jest on tak ostry, więc rozpoczęcie nauk w kuchni od noża cukierniczego jest jak najbardziej wskazane. Zdarza się przecież, że ręka „lubi” się męczyć podczas obsługi ciężkiego noża. Z jego cukierniczym odpowiednikiem nie ma żadnego problemu, ponieważ jest lekki. Z automatu wpływa to na ergonomię oraz na to, że ręka jest mniej zmęczona, co wpływa na jakość wykonywanych prac.

Nóż strunowy do ciasta kupicie na: https://sklep.polmarkus.com.pl/noze-cukiernicze.