Jak zabrać ze sobą prowiant na wycieczkę?

termos przechowywanie jedzenia

Aktywny tryb życia staje się podstawą dla wielu osób. Spędzanie czasu na świeżym powietrzu niesie ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i samopoczucia. Jednakże, zdrowa dieta jest wymagająca. Należy stronić od przetworzonej żywności naszpikowanej różnego rodzaju ulepszaczami. Z tego powodu wiele osób aktywnych fizycznie szuka sprawdzonego sposobu na zabieranie ze sobą prowiantu.

Jedzenie na szlaku

W przypadku wyjścia w góry, wiele osób decyduje się nie zabierać ze sobą prowiantu chcąc spożywać posiłki w schroniskach. Jest to dobre rozwiązanie, jednak należy pamiętać o dwóch rzeczach. Jedzenie w schroniskach bywa bardzo drogie, a na niektórych szlakach nie ma miejsca na zakup posiłku. Z tego powodu, trzeba pomyśleć o posiłkach we własnym zakresie. Batony, czy gotowe kanapki są często bardzo dobre w smaku, jednak ich skład pozostawia wiele do życzenia. Z tego powodu turyści szukają innych rozwiązań.

Posiłek zabierz ze sobą

W wielu sytuacjach jedzenie w schronisku może być niemożliwe. Zwłaszcza w przypadku osób, które decydują się wyjść na długie szlaki. W takich przypadkach prowiant warto zabrać ze sobą. Niestety, kanapki czy suche przekąski nie dostarczają tyle energii co pełnowartościowy posiłek. Z tego powodu, warto zabrać ze sobą termosy obiadowe Bokono. W takich termosach można z powodzeniem zmieścić sporą porcję, która wystarczy na kilka obiadów. Jedzenie zachowuje wysoką temperaturę przez długi czas. Nawet w schroniskach można poprosić o skorzystanie z talerza oraz mikrofalówki, aby podgrzać posiadany posiłek. Niestety, niektóre miejsca oczekują w zamian zapłaty, ale nadal jest to tańsze rozwiązanie niż zakup obiadu w schronisku.

Podsumowując, osoby lubiące podróżować szczególnie pieszo, powinny przemyśleć zakup termosu obiadowego. Na krótszych trasach jedzenie zachowa odpowiednią temperaturę, a w przypadku nocowania w schronisku, można poprosić o podgrzanie posiłku. Termosy tego typu mogą pomieścić zazwyczaj kilka porcji, lecz jest to zależne od objętości. Dlatego wybór termosu warto uzależnić od planowanej wędrówki.