Właściwości lecznicze wrotyczu pospolitego

Wrotycz jest rośliną bardzo pospolitą w Polsce. Można znaleźć ją między innymi na polach czy łąkach. Warto zapoznać się z korzystnymi właściwościami tego rodzaju rośliny, aby wiedzieć, w jakich schorzeniach może ona pomóc.

Właściwości lecznicze
Z całą pewnością można stwierdzić, że wrotycz pospolity ma bardzo korzystne właściwości lecznicze, które warto poznać. Przede wszystkim ma on działanie silnie antywirusowe, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywany do walki z wszelkiego rodzaju wirusami, na przykład wirusem opryszczki. W składzie wrotyczu można znaleźć szereg substancji aktywnych o bardzo korzystnym działaniu. Wśród nich można w szczególności wyróżnić takie składniki jak aksylaryna oraz partenolid. Mają one bardzo korzystne działanie przeciwzapalne.

Wrotycz na owady i pasożyty
Wrotycz pospolity (szukaj na Planteon.pl) ma bardzo korzystne działanie w stosunku do różnego rodzaju owadów oraz pasożytów, takich jak na przykład kleszcze czy też komary. Roślina ta ma bardzo nieprzyjemny zapach dla owadów, który odczuwalny jest jako kamfora. Dzięki temu są one w skuteczny sposób odstraszone i zminimalizowane jest ich pojawianie się, co z całą pewnością jest dla nas bardzo korzystnym rozwiązaniem. Wrotycz z powodzeniem może być stosowany zewnętrznie na ciało, ponieważ wewnętrznie wykazuje trujące właściwości. Jednak w aptekach można znaleźć środki wyprodukowane na bazie tej rośliny, które mają bardzo dobre działanie.