Zamień tabletki na zioła – o pozytywnych właściwościach zdrowotnych babki lancetowatej

Każdy chciałby leczyć się w jak najmniej inwazyjny sposób unikając stosowania środków przeciwbólowych i ich skutków ubocznych. Okazuje się, że naturalne metody dbania o zdrowie, wykazują pozytywne i długofalowe efekty. Jednym z nich jest przyjmowanie różnych form babki lancetowatej, które można wykorzystać w wielu schorzeniach organizmu.

Na kaszel i problemy ze strony układu pokarmowego

Soki, syropy, nalewki, susz do zaparzania- babka lancetowata występuje w różnych formach, które można z łatwością przygotować w domowych warunkach lub też kupić wybrany typ w sklepie zielarskim. Wewnętrzne przyjmowanie rośliny pomaga zwalczyć uporczywy kaszel oraz zmniejszyć stany zapalne gardła i jamy ustnej. Ponadto, jest dobrym sposobem na wrzody żołądka i dwunastnicy, łagodne biegunki oraz utrzymanie optymalnej mikroflory jelit. Działa antybakteryjnie, a niektóre badania potwierdzają jej działanie przeciwnowotworowe.

Na skórę

Stosowanie okładów z liści babki, płukanek oraz maści pomaga zwalczyć łupież, hemoroidy oraz oparzenia. Wspomaga gojenie się ran, niwelowanie opuchniętych obszarów, leczenie owrzodzeń oraz wysypek alergicznych. Przykładanie ziołowych opatrunków łagodzi zapalenie spojówek oraz podrażnienia oczu, a płukanie jamy ustnej powstrzymuje krwawienie z dziąseł.

Zastosowanie babki lancetowatej jest bardzo szerokie. Posiadanie jej w domu może pomóc w wielu schorzeniach i złagodzić niepożądane objawy.