Jakie przyprawy pasują do ziemniaków?

Ziemniaki to uniwersalny i sycący dodatek, bez którego wielu z nas nie jest w stanie wyobrazić sobie obiadu. Na szczęście nuda nam nie grozi, gdyż możliwości podawania ziemniaków jest sporo. Jakie przyprawy do pieczonych ziemniaków pomogą nam uniknąć nudy w kuchni?

Tymianek
Pieczone ziemniaki mogą się świetnie sprawdzać w towarzystwie takich ziół, jak tymianek. Jako przyprawa do ziemniaków jest on stosowany bardzo chętnie, szczególnie wśród tych osób, które chcą się cieszyć wspaniałym smakiem, a jednocześnie wspierać swój przewód pokarmowy. Mniej problemów z trawieniem, wspaniały smak i aromat – oto czynniki, które miały istotny wpływ na popularność tej przyprawy.

Rozmaryn
Dla tych, którzy lubią ziemniaki zapiekane z ziołami, cennym sojusznikiem stanie się też rozmaryn. Ta roślina przyprawowa kusi wspaniałym aromatem, może się też pochwalić ogromną wartością odżywczą. Dzięki licznym witaminom oraz składnikom mineralnym, może ona wspierać nasz układ odpornościowy i skutecznie chronić nas przed wirusami.

Kurkuma
Kurkuma, znana i ceniona jako skuteczny lek na stany zapalne, to kolejny dodatek, dzięki któremu pieczone ziemniaki mogą nabrać wyjątkowego charakteru. Dzięki kurkumie nabiorą one nie tylko większej wartości odżywczej, ale i ciekawego koloru. Kurkuma jest przecież jednym z tych dodatków, dzięki którym hinduskie sosy zachwycają nie tylko orientalnym smakiem, ale i intensywną, żółtą barwą.