Na jaki piec piekarniczy warto się zdecydować?

obróbka termiczna żywności

Należy mieć świadomość, że obecnie wybór pieca piekarniczego jest bardziej skomplikowanym zadaniem niż mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest bowiem mnóstwo wysokiej jakości produktów znanych producentów, co zdecydowanie nie ułatwia zadania.

Jakie kwestie należy uwzględnić przed zakupem pieca?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że zdecydowanie najbardziej istotnym elementem praktycznie każdego pieca są płyty szamotowe. Odpowiadają one bowiem za kumulowanie ciepła. Rekomendowane jest zatem jeszcze przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie bardzo dokładne sprawdzenie, czy wspomniane płyty szamotowe właściwie do siebie przylegają. Warto stawiać na produkty renomowanych producentów. Użytkownik będzie miał wtedy całkowitą pewność co do bardzo wysokiej jakości. Ponadto otrzyma gwarancję na urządzenie.

Piec piekarniczy gazowy

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że piece piekarnicze gazowe w zdecydowanej większości przypadków są droższe w porównaniu do swoich elektrycznych odpowiedników. Atutem tego rodzaju urządzeń jest jednak ekonomiczność. Godny uwagi jest fakt, że omawiany piec powinien zostać wyposażony w efektywną wentylację. Nie można również zapomnieć o poddawaniu jej systematycznym przeglądom technicznym.

Rekomendowane jest również bardzo poważne zastanowienie się nad wielkością pieca. Warto wiedzieć, że w przypadku gazowych pieców piekarniczych nie ma możliwości rozbudowy. Urządzenia są bowiem montowane fabrycznie w wersjach dwukomorowych i jednokomorowych. Doskonale zdadzą zatem egzamin w bardziej wyspecjalizowanych lokalach.

Piec piekarniczy elektryczny

Jak zostało już wspomniane wcześniej piece elektryczne są tańsze w porównaniu do gazowych, jednak uwzględniając zużycie energii w dłuższej perspektywie, mogą okazać się zdecydowanie droższe w użytkowaniu. Do zdecydowanie najczęściej wymienianych atutów tego rodzaju urządzeń należy zaliczyć możliwość ich modyfikowania czy nawet rozbudowywania o kolejne moduły. Nie można oczywiście zapomnieć, że produkt jest znacznie łatwiejszy jeżeli chodzi o obsługę.