Najlepsze parówki dla dzieci? Warto czytać etykiety

parówki dla dzieci

Dzieci uwielbiają parówki. Są smaczne, aromatyczne, delikatne ze względu na bardzo drobno zmielone mięso. Jednak nie wszystkie, które można zobaczyć na sklepowych półkach, są dobrym zakupem. Czym warto kierować się przy wyborze parówek?

Parówki – szybki pomysł na udane śniadanie

Nie wiesz, co podać dziecku na szybkie śniadanie? Wielu rodziców wybiera wtedy te produkty, które są lubiane przez ich pociechy. Wśród nich znajdują się parówki.

Gotowane w wodzie parówki na śniadanie są sprawdzonym pomysłem na smaczny posiłek dla dziecka. Najczęściej serwowane są z chlebem z masłem, serem żółtym, keczupem, a także mogą towarzyszyć im warzywa – pomidor, ogórek, papryka.

Dobre parówki – ważny skład

Parówki mogą być dobrym pomysłem na śniadanie czy kolację dla dziecka. Należy jednak zwrócić uwagę na ich skład, ponieważ nie wszystkie z nich są rekomendowane zarówno dla najmłodszych, jak również dla starszych konsumentów. Czym powinny charakteryzować się dobre parówki dla dzieci? Przede wszystkim muszą posiadać prosty skład i jak najwięcej mięsa. Dodatkowo ważna jest jakość mięsa, z którego je wyprodukowano.

Cechy dobrych parówek dla dzieci:

– Posiadają dużą ilość mięsa – najlepiej powyżej 90 proc.
– Nie powinny zawierać mięsa MOM (Mięso Oddzielone Mechanicznie) – to niskiej jakości resztki mięsa oddzielone mechanicznie od kości, na przykład skórki, chrząstki, które są mielone na gładką masę.
– Nie powinny mieć skórek, dodatku tłuszczu – także mają wtedy niższą jakość.
– Ich smak nie powinien być sztucznie wzmocniony, na przykład glutaminianem sodu.
– W składzie nie powinny zawierać wypełniaczy – białka sojowego.
– Nie powinny posiadać wielu dodatków, przykładowo fosforanów, stabilizatorów, barwników, substancji konserwujących, glutenu.

Jak często podawać parówki dla dzieci?

Parówki nie powinny być codziennym produktem spożywczym podawanym dzieciom. Najlepiej serwować parówki na śniadanie, kolację jeden raz w tygodniu. Parówek nie powinno podawać się niemowlętom. Należy włączyć je do diety dziecka mającego od 1-1,5 roku.